Yolcu Olarak Merak Edilenler

Bagajındayeraç açıldığından beri göstermiş olduğunuz ilgiye öncelikli olarak çok teşekkür ederiz. Gerek sizden gelen mesajlar, gerek yaptığınız yorumlar sonucunda yolcuların aklında birçok soru işareti olduğunu ve websitemizde yeterli cevap bulamadığınızı farkettik. Bu makalemizde ise bagajındayeraç yolcusu olmak ne demek, artıları ve eksileriyle yaşanan tecrübeleri aktarmak istedik.

 

 

Kimdir Bagajındayeraç Yolcusu?

 

Bagajındayeraç’ta iki profil vardır. Sponsor ve yolcu. Bu makalemizde yolculardan bahsedeceğiz. Yani Amerika’dan Türkiye’ye uçacak olan profilden. Eğer Amerika’dan Türkiye’ye biletiniz varsa, bagaj hakkınızda ise kullanmadığınız ya da kullanmayacağınız bir yeriniz varsa siz bir bagajındayeraç yolcususunuz.

 

 

Süreç Nasıl İşleyecek?

 

Öncelikle bagajindayerac.com sitemizde, Sponsor Bul butonuna tıklayarak başvuru formunuzu eksiksiz doldurun. Ne kadar çok bilgi verirseniz, o kadar çok sponsor alternatifi ile sizi buluşturabiliriz.

 

Başvuru formunuzu doldurduktan sonra, sistemimiz içindeki veritabanımızda, daha evvel ürün talep et formu dolduran sponsorlarımızın bilgileriyle sizin talebinizi eşleştiriyoruz. Akabinde size mail olarak teklifler iletiyoruz.

 

Gelen bu tekliflerden dilediğinizi onaylıyorsunuz.

 

Siz teklifi onayladıktan sonra, sponsorumuza onay bilginizi iletiyor ve iletişim bilgilerinizi paylaşıyoruz.

 

Bu aşamadan sonra bagajindayerac olarak aradan çekiliyoruz. Tüm iletişiminiz sponsor ile devam ediyor. Olası bir sorun yaşadığınızda bize her zaman ulaşabiliyorsunuz.

 

 

Sponsora Nasıl Güveneceğim?

 

Bagajındayeraç platformumuzu bir arkadaşlık sitesi gibi değerlendirebilirsiniz. Date’e çıkmak isteyen iki kişiyi ücretsiz olarak buluşturuyoruz. Bu aşamadan sonra nasıl ki bir arkadaşlık sitesi, görüşmeniz sonrasında evlenmenizi ya da beklentinizi karşılamanızı garanti edemiyorsa biz de edemiyoruz. 

 

Ancak yine de bir puan sistemimiz mevcut. Her sponsor 5 üzerinden 3 puanla profiline başlıyor. Her başarılı sponsorluğundan sonra 0.1 puan kazanıyor, her başarısız sponsorluğu sonunda 0.1 puan kaybediyor. Size gelen teklifleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Bu bavul ticareti değil mi?

 

Hayır değil. Tabii bu ne taşıdığınıza da bağlı olarak değişebilir. Siz ticari bir ürün değil, kendi hakkınız olanı taşıyacaksınız. Örneğin yurt dışından Türkiye’ye gelirken 50 adet puro getirme hakkınız vardır. Eğer siz bu hakkınızı kullanmayacaksanız, kullanmak isteyen birine ücreti karşılığında satabilir, para kazanabilirsiniz.

 

 

Ne Taşıyacağım?

 

Genelde sponsorlarımızın talepleri supplement, elektonik, bebek kıyafeti, bebek maması, giyim gibi ürünler olmaktadır. Çoğu zaman kendileri satın alır, kimi zaman ise sizden satın almanızı talep edebilirler. Örnegin, sephora sitesinden bir kozmetik ürünü satın alıp, Amerika’daki adresinize gönderir, gelirken de getirmenizi isteyebilir. Ya da bir paketi olabilir, bunu getirmenizi isteyebilir.

 

Eğer bir sponsor ısrarla, gelecek paketi açmamanızı isterse teklifini kabul etmeyin ve bize bildirin. Taşıyacağınız ürünlerin paketlerini muhakkak sponsor bilgisi dahilinde, mümkünse facetime yaparak açın ve kontrol edin.

 

 

Nereye Teslim Edeceğim?

 

Genellikle sponsorlar ya sizi havalimanında karşılayacak ya da gelip adresinizden alacaklardır. Eğer kargoya vermenizi isterlerse uygun fiyatlı kargo servisimizi kullanabilirsiniz. 

 

 

Nasıl Para Kazanacağım?

 

Sponsorlarımız ödemeyi karşılıklı anlaşmanıza göre ya nakit olarak paket tesliminizde ya da önden yaparlar. Ancak yüksek ihtimalle paketini teslim ettiğinizde yapmayı tercih edeceklerdir.

 

 

Aklınıza takılan diğer sorular için de [email protected] adresimizden bize yazabilirsiniz.