Paket Taşımanın Riskleri

Bagajında yer aç olarak desteğiniz, ilginiz, özellikle pandemi süresinde, yolcuların, uçuşların bu denli azaldığı bir dönemdeki talepleriniz için teşekkür ederiz. 5000'den fazla tamamlanmış başarılı işlem için hem iyi niyete, hem de özverinize minnettarız. Ancak tereddütleri olan hem yolcularımıza hem de sponsorlarımıza blog sayfamızda sıklıkla çeşitli örneklerle yer vermeye çalışıyoruz. Bu yazımızda ise yolcularımıza hitaben paket taşımanın risklerinden, sistemimizin detaylarından bahsedeceğiz.

 

 

 

 

Gelen Paketi Kontrol Edin

 

Eğer bir sponsor size teklifte bulunduysa, örneğin size bir paket gönderip, içinde X,Y,Z var diye beyan ettiyse, bunu asla yeterli bulmayın ve gelen paketi muhakkak açın. Gelen paketi açmanız ardından içindeki ürünlerin gerekirse resmini çekerek sponsor ile teyitleşin. Eger herhangi bir üründen 3'ten fazla varsa kabul etmeyin. Çünkü bagajınızdaki yer açmanızın amacı, kendi hakkınızı devretmektir. Hepimiz yurt dışından gelirken, kendimiz için parfüm, çikolata, alkol, supplement, kitap, kıyafet satın alıp getiriyoruz. Buradaki kritik nokta bireysel ihtiyaç olabilecek seviyenin üzerine çıkmamaktır. Örneğin, Amerika'ya gittiniz, kendinize bir laptop aldınız, bu gayet normaldir. Diyelim ki iki adet laptop aldınız, birini kendinize birinizi ailenizden birine ya da arkadaşınıza getirdiniz, bu da açıklanabilirdir. Ancak aynı üründen 3 ve üzeri aldığınızda bunu açıklayamazsınız. Dolayısıyla bir sponsor size 5 tane laptop göndermek istediğini iletirse bunu taşımamanız daha doğru olacaktır. Unutmayın, siz kendi getirebilme hakkınız olan alanı devrediyor, nakte çeviriyorsunuz.

 

 

 

 

Sadece Paket Taşımak Zorunda Değilsiniz

Bagajında yer aç sadece gelen paketin teslimini içermez. Türkiye'ye yaşayan sponsorlar, Amerika'da görüp getirmek istedikleri ürünleri sizden talep edebilir. Örneğin, amazon'dan beğendikleri bir ürünün linkini size iletirler, onaylarsanız ödemesini yaparlar, ürünü amazon'dan siz satın alırsınız ve Türkiye'de teslim eder ödemenizi alırsınız. Dolayısıyla eğer paket taşımak sizi tedirgin ediyorsa, ürün satın alarak da başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

İllegal Ürünler Mi Taşıyacağım

Tabii ki hayır. Eğer size böyle bir talep gelirse, lütfen bunu destek hesabımıza bildiriniz.