Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı

Apple 2020 ürünlerini bu sefer digital ortamda tanıttı. Bildiğiniz gibi önce iwatch ile başlayan süreç dün itibariyle iPhone 12 ile son buldu. 

 


 

 

Bildiğiniz gibi ne yazık ki Apple ürünleri Türkiye’de vergilerden dolayı haddinden daha pahalı. Bu nedenle hemen herkes, yurt dışına biri gider mi, gelirken birşey getirir mi diye gözünün içine bakıyor. Merak etmeyin kimseye ağız bükmenize gerek yok. Size dilediğiniz kadar yolcu buluyoruz, yeter ki biletlerine sponsor olun :)

 

 

Yurt dışından gelen her yolcunun belli bir ürün getirebilme hakkı bulunuyor. Bu hakkını kullanmak istemeyen yolcularımız ise, bu hakkını sizin için kullanıyor, tabii ki makul bir ücret karşılığında. İşin yolcu tarafında ise, Türkiye’de bir sponsordan istenen ürünü satın alıp, ister havalimanında isterseniz adresinize kargolayarak teslim edip para kazanabiliyor, bilet fiyatınızı ucuza getirmiş olabiliyorsunuz.

 

 

Gelelim neler isteniyor, bu iş nasıl oluyor kısmına. Sadece yeni olması şart değil, Apple’ın istediğiniz ürününü sipariş verebilirsiniz. Ancak cep telefonlarında imei kaydı artık oldukça zor. Yine de bunu aşabilen, yeni model iphone’larda bile bunu kullanabilen sponsorlarımız var. O nedenle telefon da getirebilirsiniz. Ancak daha çok istenenler iwatch, homepod mini, macbook ve airpods pro oluyor.

 

 

iWatch Amerika ve Türkiye Karşılaştırması

 

iWatch’un Amerika’dan sipariş verilmesinin en büyük sebeplerinden biri yeni modellerinin Türkiye’de olmaması. Türkiye’de ne yazık ki sadece klasik kayış modelleri bulunuyor. Bu nedenle sponsorlarımız, yolcularımızdan bu modelleri istiyorlar.

 


 

Apple Airpods Pro Amerika ve Türkiye Karşılaştırması

 

Bu hesap bugün itibariyle yapıldığında Türkiye fiyatı 2499 TL’ye geliyor, Amerika fiyatı ise güncel kurdan 1850 TL civarına tekabül ediyor. 150 TL de yolcumuza ödemeyi isterseniz, toplam masrafınız 2000 TL’ye gelmiş olacak.

 

 

HomePod Mini Amerika ve Türkiye Karşılaştırması

 

Homepod Mini Türkiye’de bulunmuyor. Bu nedenle HomePod Mini isterseniz yolcularımız memnuniyetle sizin için getirebilirler. Amerika fiyatı 99$.

 

 

MacBook Pro Amerika ve Türkiye Karşılaştırması

 

13” macbook pro’nun en basit modelinin Amerika fiyatı 1299$ iken (10.000TL), Türkiye fiyatı 11.200 TL. En üst model seçeneği ise Amerika’da 1799$ iken (13.850TL), Türkiye’de 15.999TL dir.

 

 

Sadece Apple ürünleri için değil, aklınıza gelen her ürün için doğru kıyaslamayı yaparak, yurt dışından alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.