Amerika Uçak Bileti Hakkında

Amerika'ya çeşitli nedenler gitmek isteyebilirsiniz. İster Amerika'da yaşıyor olun ve Türkiye'ye sıklıkla seyahat etmeniz gereksin, isterseniz greencardınız olsun ve Amerika'ya gir-çık yapmanız gereksin, ister akrabanızı ister arkadaşınızı ziyaret edin, bilet fiyatları ne yazık ki el yakmakta. Bu nedenle ek bagaj haklarınızı devrederek, para kazanabilir, Amerika biletinizi ucuza hatta bedavaya getirebilirsiniz.

 

 

Amerika Birleşik Devletleri’ne, bilet alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. İş, eğitim ya da tatil amaçlı gidiş fark etmeksizin ucuz bilet fırsatlarını yakalamak istiyorsanız, bazı püf noktalarını bilmeniz yeterli.

 

 

 

Öncelikle Amerika’ya seyahat edilecek tarih aralığı belli ise; o tarihten çok önce biletin ayarlaması her zaman daha iyidir. Yılbaşı, resmi ve dini bayramlar, izinlerin en çok kullanıldığı Haziran ve Ağustos arasındaki dönemlerde talep fazlalığı nedeniyle uçak bileti fiyatları diğer zamanlara nazaran daha yüksektir. Bu tarihler arasında seyahat etmek kesin ise önceden kampanyaları sık sık takip etmek faydalı olacaktır. Fiyatların en uygun olduğu zamanda bileti almanın bütçeye önemli katkısı olur.

 

 

İşlek havalimanlarına alınan biletler çoğu zaman daha pahalı olur. ABD’de bulunan Dünya’nın en işlek havalimanı Atlanta Hartsfield- Jackson Uluslararası Havalimanı 2005’ten bu yana listenin en üst sırasındadır. Los Angeles Uluslararası Havalimanı, ABD’nin en işlek 2. dünyanın ise 5. havalimanıdır. Bu yüzden bu gibi havalimanlarına bilet almak daha maliyetli olur. Uygun fiyata bilet almak istenirse bu gibi işlek havalimanlarının aksine alternatif havalimanlarına yönelmek daha mantıklı olacaktır.

 

 

Bilet alırken dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta; aktarmalı uçuşlarda farklı firmalardan bilet alınır ise bagajların bir uçaktan alıp diğer uçağa vermek için tekrar bagaj işlemi yapılması gerekir. Bu işlemle uğraşmak istenilmiyorsa aynı firmadan bilet alarak bu sorunu ortadan kaldırabilir. Bilet alınan firma, direkt olarak bagaj aktarımını yapacağı için son durakta bagajların teslim alınması yeterli olacaktır.

 

 

Bir diğer önemli nokta ise transit vizedir. Bazı ülkelerin sınırlarından geçebilmek için kısa süreli de olsa vize isterler. Aktarmalı bir uçuş var fakat aktarma noktası için transit vizesi yok ise kişi uçuşa alınmaz. Bu yüzden aktarma noktanızdaki ülkelerin transit vize isteyip istemediğine dikkat etmeniz gerekir. Direkt uçuşlar da böyle bir uygulama yoktur. İstanbul’dan ABD’ye direkt uçuşu bulunan şehirler arasında Los Angeles, New York, Miami, Boston, Fairbanks, Chicago, Washington, San Francisco, Houston, Atlanta sayılabilir. Bu şehirlere gidilecek ise direkt uçuş şansı olabilir.

 

 

Amerika - Türkiye arasındaki uçuşlarınızda biletinizi ucuza getirmek için hemen Sponsor Bul formu doldurabilir ve gelecek olan teklifleri değerlendirebilirsiniz.