Amerika Turist Vizesi Hakkında

Bu makalemizde size kısaca Amerika Turist Vizesi hakkında detaylı bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Ancak turist vizesini almakla bitmiyor biliyorsunuz. Amerika’ya gelmek, bu dolar kurunda, uçak bileti, kalacak yer gibi masraflarınızla oldukça pahalıya gelebiliyor. Tam da bu sebeple Bagajında Yer Aç olarak, Amerika’dan gelirken, sponsorlarımızın talep ettikleri ürünleri getirerek kazanç elde edebilirsiniz. Nasıl mı?

 

 

Amerika Turist Vizesi

 

Amerika turist vizesi, ABD’ye kısa süreli turistik, aile ya da arkadaş ziyaretleri sebebiyle seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize çeşididir. Amerika turist vizesi, “göçmen olmayan vize” kategorisine dahildir. Tip olarak B2 Vize kategorisine girmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 10 yıllık çok girişli, senede maksimum 6 ay (180 gün) Amerika’da konaklayacak şekilde vize verilir.

 

 

Amerika turist vizesi için, seyahat tarihinden en az 45 gün önce Amerika Konsolosluğu’na başvurulması gerekilir.

Amerika turist vizesi için istenen belgeler şu şekildedir:

  • Geçerliliği seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olan pasaport (Pasaportun en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
  • Amerika vizesi başvuru formu (DS -160)
  • Vize Talep Dilekçesi
  • 2 adet biometrik fotoğraf (Daha önceki vize başvurularında kullanılmamış olması gerekmektedir.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve varsa medeni durum ile ilgili belgeler (evlilik cüzdanı, resmi boşanma ilanı gibi)
  • Uçak rezervasyon ve biletleri
  • Konaklama ile ilgili belgeler
  • Başvuru sahibi çalışıyor ise çalışma evrakları şirket yetkilisinin, Amerika Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına İngilizce yazılmış olan, başvuru sahibinin şirketteki pozisyonunu, maaş bilgisini, şirkette izinli olduğu tarihleri belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır.
  • Amerika turist vizesi ücretinin ödendiğini dair dekont. (Amerika turist vizesi ücreti Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.)

Amerika turistik vize başvurusu randevusu almak için öncelikle vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ödeme, Amerika Konsolosluğunun Türkiye resmî web sitesinden yapılabilir.

 

 

Amerika turistik vize başvuru randevusu yine aynı siteden alınarak yukarıda belirtilen evraklarla mülakata gidilir. Mülakat olumlu geçtiği takdirde başvuru yapan kişinin vizesi onaylanır ve onaya istinaden bir belge verilir. Olumlu sonuçlanan vize başvurusundan sonra pasaport, Amerika Konsolosluğu tarafından en yakın PTT şubesine 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

 

 

Bagajınızda Yer Açın ve Kazanın

 

Güncel olarak Amerika’dan THY ile gelen yolcuların 23 + 23 + 8kg bagaj hakları bulunmakta. Eğer turistik amaçla Amerika’ya gelecekseniz, bagajınızı efektif kullanarak 8 kg kabin bagaj hakkınızı kendiniz için kullanabilir, diğer 46 kg lık hakkınızla ile sponsorlarımızın taleplerini karşılayabilirsiniz. Üstelik bu sayede 1000$’a kadar kazanç elde edebilirsiniz.

 

 

Detaylar için bize ulaşabilir ya da websitemizdeki formu doldurarak gelecek talepleri inceleyebilirsiniz.